کد خبر: ۲۹۳۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس علوم پزشکی سمنان هشدار داد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان از تغییر در علائم برخی از مبتلایان جدید به ویروس کرونا در بیمارستان‌های تحت‌پوشش این دانشگاه خبر داد.
دکتر نوید دانایی در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا استان در استانداری با اعلام این خبر اظهار کرد: در هفته‌های پیشین علائم کرونا ویروس عمدتا، تب، سرفه و تنگی نفس بود اما از روزهای گذشته افرادی با علائم بی حالی، اسهال و تهوع، علائم گوارشی و..مورد آزمایش ویروس کرونا قرار گرفته و تست آنها مثبت بوده است.

دبیر ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا از عبور این استان از نقطه اوج شیوع کروناویروس خبر داد و خاطرنشان کرد: اوج شیوع کرونا ویروس در استان سمنان ۲۶ اسفند بود که این نقطه اوج را خوشبختانه پشت سر گذاشتیم .

این پزشک فوق‌تخصص ادامه داد: اگر نکات بهداشتی رعایت نشود، شاید دوباره به اوج شیوع نزدیک شویم.

وی از ضریب اشغال 30درصدی تخت‌های بیمارستانی سمنان در نقطه اوج خبر داد و گفت: در اوج شیوع ویروس کرونا، ۳۰ درصد از تخت‌های بیمارستانی در استان سمنان اشغال بود و لذا همچنان نگرانی از نظر تجهیزات پزشکی در استان وجود ندارد.

دکتر دانایی با بیان اینکه در استان سمنان اقدامات خوبی برای مقابله با ویروس کرونا انجام شده افزود: این رویه مطلوب تا ریشه‌کنی ۱۰۰ درصدی این ویروس ادامه می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان با بیان اینکه تاکنون ۴۶۹ نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان به ویروس کرونا مبتلا شدند افزود: روند ابتلا مردم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی به این ویروس با شدت و ضعف ادامه دارد.

این عضو هیئت علمی علوم پزشکی سمنان اضافه کرد: از مجموع بستری‌شدگان در بیمارستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان تعداد ۳۸۲ نفر که معادل ۸۱ درصد مبتلایان ویروس کرونا در این دانشگاه است، پس از بهبودی و بازیابی سلامت خود از بیمارستان های کوثر سمنان، معتمدی گرمسار و ولایت دامغان مرخص شدند.

دانایی با ابراز رضایت از اقدامات استان در ارتباط با استفاده بیماران از نقاهتگاه‌ها اظهار کرد: تنها در روز گذشته ۱۲ نفر در این نقاهتگاه‌ها در شهرستان سمنان اسکان پیدا کردند. خوشبختانه سمنان از استان‌های پیش‌رو در استفاده از نقاهتگاه‌ها است و در نقاهتگاه‌های دامغان و گرمسار هم بیماران بهبود یافته حضور دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۸ نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند از عموم شهروندان استان خواست همچنان به توصیه‌های کارشناسان توجه و حتی‌الامکان از خانه بیرون نیایند.

وی از عادی نشان دادن ویروس کرونا در این مقطع به عنوان یک چالش جدی نام برد و گفت: عادی نمایی و عادی جلوه دادن کرونا ویروس در این شرایط یک چالش اساسی است. لذا آحاد مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند .

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد افرایش ترافیک در جاده های درون شهری استان و تجمع سه یا چند نفره در حاشیه خیابان‌ها هستیم از شهروندان استان خواست به پروتکل‌های بهداشتی توجه جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه شناسایی افراد مبتلا به کروناویروس به جد در دستور کار مسئولان استان است گفت: باید به روش‌های مختلف مردم را در خانه نگه داشت. همچنین باید ارتباط‌های اجتماعی به معنی واقعی در استان کاهش یابد .

دکتر دانایی با بیان اینکه اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به معنی عادی سازی نیست خاطرنشان کرد: اگر مردم رعایت نکنند شاهد افزایش افراد مبتلا به کرونا ویروس خواهیم بود.

وی از این استان به عنوان استانی موفق در تامین اقلام بهداشتی نام برد و اضافه کرد: دسترسی به ماسک و مواد شوینده در استان وجود دارد .

دبیر ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به وضعیت مناسب ذخیره اقلام بهداشتی استان گفت: توصیه می‌کنیم مردم همچنان حین حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه استان سمنان در طرح ارزیابی و پیگیری مقابله با کرونا ویروس در رتبه اول کشور قرار دارد گفت: در همین راستا با ۱۰۰ درصد مردم تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان تماس تلفنی حاصل شد.

منبع:ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: