کد خبر: ۳۰۷۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اداره بهداشت کربلاء از تدوین برنامه و طرح فوق‌العاده برای مراسم اربعین حسینی خبر داد که قرار است از ۱۰ روز قبل برای کنترل شیوع ویروس کرونا اجرای آن آغاز شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، صباح الموسوی، رئیس کل اداره بهداشت کربلاء خاطرنشان کرد، این طرح شامل توزیع خودروهای امدادی و آمبولانس‌ها در نزدیکی مراکز اورژانس در داخل شهر «القدیمه»، آماده‌سازی ۳۸ تیم پزشکی، هفت بیمارستان دولتی و همچنین بیمارستان‌های خصوصی از جمله الکفیل، زین‌العابدین، امام الحجه، العباس الاهلی است که طی این دوره خدمات مجانی ارائه می‌دهند.

وی در ادامه افزود، با پزشکان حشد شعبی برای ایجاد شش تیم پزشکی مستقر در محورهای شهر القدیمه هماهنگی وجود دارد.

الموسوی همچنین تصریح کرد، تیم‌های پزشکی در مرکز جراحی «السیدة زینب الکبری» و همچنین ۳۵ تیم بهداشتی برای نظارت بر آب آشامیدنی و تغذیه به زائران اربعین حسینی ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد، در مراکز درمانی «العباسیه» شرقی و غربی سالن‌های اورژانس ایجاد خواهد شد و تمامی داروها، تجهیزات و لوازم ضروری پزشکی تهیه می‌شود.

الموسوی همچنین اظهار داشت، بخش داروسازی اقدام به تهیه داروها و تجهیزات پزشکی ویژه احیا و توزیع آن به بیمارستان‌ها و تیم‌های پزشکی کرده است.

وی ادامه داد، سرویس‌های نظارت بر سلامتی و آزمایشگاه‌های بهداشت عمومی طی اجرای این طرح در وضعیت فوق‌العاده قرار خواهند گرفت و تیم‌های پاسخگویی سریع با هدف پیگیری موارد مشکوک به ویروس کرونا آماده شده‌اند.


نام:
ایمیل:
* نظر: